— print control

Hotel Amnesia

 

project Hotel Amnesia Lisboa
design UVMW
link www.uv-warsaw.com

Udział w polskich eliminacjach Young Creatives Eurobest 2012 nie jest za darmo. Agencje niechętnie wydają na nie pieniądze. Dodatkowo dużo firm, zwłaszcza domów mediowych i agencji interaktywnych z góry zakłada porażkę i twierdząc, że nie jest to konkurs dla nich nie zgłasza swojej utalentowanej młodzieży.

Aby wypromować polskie eliminacje do Young Creatives Eurobest 2012 jako wyjątkowy konkurs dla młodych, w którym powinni wziąć udział naprawdę wszyscy, którzy mają pomysły, graficy stworzyli bezprecedensową bazę danych, w której znalazły się adresy wszystkich młodych ludzi z branży, którzy mogli wziąć udział w eliminacjach Young Creatives Eurobest 2012.

Do każdego z nich wysłali spersonalizowany list z Hotelu Amnesia w Lizbonie, w którym mieszkaliby podczas Eurobest 2012 wraz z rzeczami pozostawionymi przez siebie w pokoju: intrygujące paragony dokumentujące świetny czas spędzony w Lizbonie (specjalnie zaprojektowane do tej kampanii), 10 eurocentów do rozliczeń księgowych, stare zaproszenie do wzięcia udziału w eliminacjach z hasłem: Już dziś zapytaj swojego Dyrektora, czy cię zgłosił na przyszłość!

Technicznie wszystkie materiały wizualne, logo Hotelu Amnesia, ilustracje – zostały stworzone za pomocą fontu Times New Roman i jego znaków diakrytycznych. Paragony zostały wydrukowane na zwykłej kasie fiskalnej, a akcydensy w postaci papieru firmowego oraz papeterii na zwykłej domowej drukarce. Jednym z założeń była minimalizacja kosztów produkcji, przy maksymalizacji oddziaływania projektu na jego odbiorców.

(photo Grzegorz Hospod)

 

0 comments
Submit comment