— print control

Nowe życie kultowego plakatu – konkurs międzynarodowy

Screen Shot 2016-03-07 at 16.06.46b Screen Shot 2016-03-07 at 16.06.46Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie zaprasza do stworzenia GIF-ów lub krótkich filmików w oparciu o legendarne dzieła artystów, grafików i animatorów z całego świata. Konkurs jest otwarty dla wszystkich!

Na 25. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie, w Warszawie zostaną pokazane najlepsze prace w konkursie na adaptację jednego z dziesięciu słynnych plakatów z minionych edycji Biennale – imprezy, która w swojej kategorii uchodzi za najważniejszą na świecie.

Coraz częściej plakaty są prezentowane na ekranach cyfrowych. Animacja i ruch stanowią przyszłość tej formy sztuki. Dziesięciu czołowych projektantów, których prace wystawiano na warszawskim Biennale od 1966 roku: Milton Glaser, Marion Diethelm, Roman Cieślewicz, Jacqueline S. Casey, Alain Le Quernec, Finn Nygaard, Shin Matsunaga, Tahamtan Aminian, Shaghayegh Fakharzadeh i Małgorzata Gurowska – zgodziło się, by ich projekty przerobiono na ruchome obrazy.

Jury oceni nadesłane animacje i wybierze 10 najlepszych prac, po jednej dla każdego plakatu. Zostaną one pokazane na 25. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, podczas wystawy „Plakat – remediacje”. Jury przyzna też nagrodę główną w wysokości 1000 euro. Wyniki zostaną ogłoszone 15 maja 2016.

Formularz zgłoszeniowy udostępnimy na stronie Biennale 15 marca 2016.
link > www.biennale.postermuseum.pl/konkurs.

0 comments
Submit comment