— print control

Myśl jak projektant. Patryk Hardziej o projektowaniu graficznym

cdg-grafika-fb-1200x628event Myśl jak projektant. Patryk Hardziej o projektowaniu graficznym
data 22 października 2020 | godz. 17:00 – 18:00
organizator PPNT Gdynia | Centrum Designu 
rejestracja link
patroni medialni Grafmag, Print Control, STGU, Linia, Formy
 

Już 22 października będziemy mieli okazję wysłuchać rozmowy z Patrykiem Hardziejem, który odpowie na pytanie – co oznacza myśleć jak projektant. Czy pojęć takich, jak grafik i projektant graficzny można używać zamiennie? Jak przebiega proces realizacji konkretnego konceptu? To tylko niektóre zagadnienia, które będziemy mieli okazję poruszyć.

Projektowanie graficzne to szeroka dziedzina, która stanowi formę komunikacji wizualnej. To sposób rozwiązywania problemów, wymagający szerokich kompetencji. Jak je zdobyć? Czy myślenia jak projektant można się nauczyć podczas studiów? O to wszystko oraz wiele więcej nie omieszkamy nie zapytać Patryka Hardzieja. Będzie to także doskonała okazja, aby wysłuchać cennych, praktycznych porad dotyczących codziennej pracy oraz warsztatu projektanta.

Pandemia wdarła się w każdy aspekt naszego życia – także zawodowego – odciskając swoje piętno również na branży kreatywnej. Jak odczuwają to projektanci graficzni? Czy rynek uległ zmianie? Czy zmienił się sposób działania?

Będzie to pierwsze spotkanie, które otworzy nasz nowy cykl wydarzeń pod hasłem Grafika, a zarazem inauguracja sezonu jesienno-zimowego. Na nadchodzące miesiące przygotowaliśmy szereg inspirujących spotkań – zarówno w ramach znanych już cykli, jak i zupełnie nowe wydarzenia. Wszystkie z powodu pandemii odbędą się online, a udział będzie całkowicie bezpłatny.

Patryk Hardziej – projektant graficzny, ilustrator, researcher. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. W swojej pracy skupia się na projektach z zakresu brandingu, logotypach, komunikacji wizualnej oraz projektach artystycznych. Autor książki „CPN – Znak, identyfikacja, historia”. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016) oraz prezentowanej w sześciu krajach. Autor projektów „Oldschoollogo”, „Polskie Znaki Graficzne” oraz identyfikacji wizualnej PPNT Gdynia | Centrum Designu. Współpracował między innymi z: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Pepsi, Mini, E.Wedel, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodową Galerią Sztuki Zachęta, Centrum Designu, Muzeum Emigracji w Gdyni, a także Ministerstwem Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.

 

0 comments
Submit comment