— print control

PUNKTY workshop

1 PUNKTY-plakat fbevent Punkty
dates 7-10.11.14
place Służewski Dom Kultury, Warszawa
organizer paperbeatsrock.org  www.sdk.waw.pl
link www.facebook.com/events

Warsztaty o fotografii miejsc to pierwsza odsłona nowego, autorskiego programu warsztatowego, stworzonego specjalnie z myślą o współpracy ze Służewskim Domem Kultury przez kolektyw Papier Bije Kamień.

Punkt na mapie to złożenie kilku płaszczyzn rozumienia – obiektywnej lokalizacji, odczytywanej przez współrzędną, i płaszczyzny kontekstu – czyli odczucia i osadzenia, historii danego miejsca i wrażenia jakie wywołuje.
Niezależnie od wszystkiego, każde działanie o charakterze rejestracji topograficznej podnosi spacer po okolicy do rangi niemalże naukowego badania i artystycznego posunięcia, głębokiej refleksji ukierunkowanej na najbliższe otoczenie. Przyjęło się uważać, że jesteśmy ślepi na otaczający nas wizualny chaos – warto spróbować skupić się, i stworzyć w obrębie tego chaosu własną narrację według subiektywnie wybranego klucza.

Punkty to warsztaty osadzone w tradycji fotografii topograficznej. Funkcjonująca jako nurt w fotografii, będąca opowieścią o często niezwykłym przy pomocy najzwyklejszych obrazów. Nazywamy ją przekornie nudną fotografią, a przez kilka dni spróbujemy przekonać was że z zwykłość z nudą nie ma nic wspólnego.

*efektem końcowym jest złożenie wypowiedzi o charakterze narracji wizualnej w formie makiety książki-zina o ustandaryzowanym kształcie, drukowanej w dwóch egzemplarzach.
*w programie dwa wykłady wprowadzające do kolejnych etapów działania, prowadzone przez profesjonalistów
*na miejscu biblioteka książek i zinów dopasowana do tematu warsztatów, w załodze poza artystami i projektantami także socjologowie, kulturoznawcy czy teoretycy wizualiów.
*każdy z uczestników pracuje nad zupełnie nowym zestawem fotografii przy użyciu ulubionych narzędzi, jedynym kryterium jest wyrobienie się z postprodukcją na wyznaczony termin.

*data: 7-10.11.14 /
Piątek: wieczór. start warsztatów, wprowadzenie, autoprezentacje. Wykład wprowadzający: socjologia i komunikowanie wizualne a koncepcje miejsca, miejsce w fotografii.
Sobota i niedziela: dni roboczy dla uczestników w terenie, prowadzący dostępni na miejscu do konsultacji i wsparcia, część z nich również pracująca w terenie
Poniedziałek: praca edycyjna. krótki wykład o projektowaniu książek w praktyce. skład makiet, druk, szycie, podsumowanie.
*liczba uczestników: 8.
*koszt: 100zł + druk makiet
*zgłoszenia: mail z linkiem do waszego portfolio (jeżeli nie macie, to je przygotujcie w formie .zipa) i krótką informacją o was na info@paperbeatsrock.org / deadline 23:59 1.11.2014

0 comments
Submit comment